Wakacyjne kursy językowe za granicą

Wakacyjne kursy językowe za granicą

Nauka języka obcego okazuje się najbardziej efektywna wtedy, gdy podchodzimy do niej z pasją i jak największym zaangażowaniem. Jeśli jesteśmy zainteresowani zgłębianiem umiejętności lingwistycznych, powinniśmy regularnie podtrzymywać kontakt z językiem, by nie utracić (wbrew pozorom bardzo niestałej) wiedzy zdobytej nieco wcześniej. Bardzo często uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych czy ogólnokształcących przerywają naukę języka obcego w okresie wakacyjnym. Ponad osiem tygodni stagnacji bardzo często buduje solidną barierę językową, którą potem – szczególnie w kontekście komunikacji mówionej – bardzo trudno złamać. Rozwiązaniem czy raczej zapobiegnięciem problemu okazuje się wyjazd zagraniczny dla dzieci lub młodzieży, dzięki któremu (głównie poprzez zabawę) kursanci będą na bieżąco szkolić swoje umiejętności językowe. Obecnie profesjonalne szkoły językowe proponują między innymi wyjazdy do Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych. Jak nietrudno się domyślić, zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim warsztaty z języka angielskiego.

Wyjazdy językowe dla dzieci

Co ciekawe, >wakacyjne kursy językowe za granicą cieszą się zainteresowaniem nie tylko wśród dorosłych miłośników języków obcych. Rodzice chętnie wysyłają na obozy językowe dzieci, ponieważ taki wyjazd jest świetną okazją do zobaczenia nowych miejsc oraz do jednoczesnej nauki. Niektóre szkoły językowe oferują kursy zagraniczne nawet kilkuletnim dzieciom. W takich przypadkach w pakiecie na kurs może wybrać się również rodzic bądź opiekun. Jeśli chodzi o wyjazdy wspomnianego typu, warto wspomnieć również o pakiecie zajęć pozalekcyjnych. Pięcio- czy sześcioletnie dzieci nie są w stanie długo skupić się na intensywnej nauce, dlatego lekcje są dostosowane do ich potrzeb oraz możliwości. Zajęcia pozalekcyjne mają rozwijać nie tylko wiedzę na temat danego języka, ale również kreatywność, kondycję czy pamięć dziecka. Warto zatem zamiast kolejnych nudnych kolonii zastanowić się nad taką aktywnością dziecka w czasie wakacyjnym.

Wyjazdy językowe dla młodzieży

wyjazdy językoweWiek gimnazjalny to czas, w którym młodzi ludzie często nie przykładają się do nauki, ponieważ na pierwszy plan ich codziennego życia wysuwają się zupełnie inne priorytety. Warto jednak mieć świadomość tego, że rozwój w wieku nastoletnim jest szczególnie ważny i często determinuje najbliższą przyszłość dziecka. Jak zachęcić podopiecznych do nauki języka obcego? Warto w okresie wakacyjnym pomyśleć o wyjeździe za granicę zorganizowanym przez szkołę językową. O ile w przypadku kilkuletnich dzieci warsztaty skupiały się przede wszystkim na zabawie, o tyle zajęcia dla nastolatków często są ukierunkowane na daną dziedzinę wiedzy. Jeśli ktoś interesuje się sztuką, może wybrać zajęcia dodatkowe obejmujące malowanie, rysowanie, muzykę czy aktorstwo. Wszystkie zajęcia odbywają się oczywiście w języku angielskim. Podobna oferta skierowana jest przez szkoły językowe organizujące wyjazdy do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Wyjazdy językowe dla studentów

Na wyjazdy zagraniczne w okresie wakacyjnym (i nie tylko) mogą liczyć również studenci. W ramach różnych programów (np. work&travel) studenci mogą wyjechać, by kształcić swoje umiejętności językowe i jednocześnie zdobyć doświadczenie na tle zawodowym. W roku akademickim młodzi ludzie bardzo często decydują się na udział w popularnym programie Erasmus, dzięki któremu przez kilka miesięcy mogą studiować na uczelniach w Anglii, Niemczech, Grecji czy Hiszpanii. Możliwości są w tym przypadku naprawdę nieograniczone. Warto jednak podkreślić, że z reguły każdy kraj wymaga znajomości języka w stopniu komunikacyjnym.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci i dorosłych

Kursy za granicą to nie tylko nauka, ale również przyjemność płynąc na przykład ze zwiedzania czy spotykania nowych ludzi. Szkoły językowe organizujące wyjazdy często przygotowują pełną ofertę, dzięki której kursanci mogą poznać wszystkie plusy takich wakacji. Jak się okazuje, na terenie uniwersytetów czy uczelni można brać udział w wielu zajęciach pozalekcyjnych. Nie tylko związanych z językiem, ale również z kulturą czy sportem. Warto zatem podpytać organizatorów o takie dodatki, które zazwyczaj są już wliczone w cenę całego kursu.

Kursy tematyczne

Dla osób znających bardzo dobrze język obcy przygotowywane są kursy tematyczne, które rozwijają umiejętności lingwistyczne w konkretnym kierunku. Tego typu zajęcia organizowane są przede wszystkim dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jeśli ktoś interesuje się ekonomią czy biznesem może wybrać zajęcia o takim profilu. Bardzo popularne są również zagraniczne kursy związane z szeroko pojętym prawem, czy sztuką. Innymi słowy – szkoły organizujące wyjazdy zagraniczne przygotowują się na każdą możliwość, dlatego są w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagającego ucznia. Dużym plusem jest stała współpraca podejmowana pomiędzy szkołami językowymi w Polsce a między uczelniami zagranicznymi.

Jak się zatem okazuje, wyjazdy zagraniczne są doskonałą okazją do tego, by dziecko, nastolatek czy dorosły podszkolił język i jednocześnie spędził czas miło, odprężająco oraz kreatywnie.