Firma Fakro i jej produkty

Firma Fakro i jej produkty

Wybór okien dachowych nie dla każdego jest prosty. Aby wybrać te odpowiednie należy się choć odrobinę zapoznać z tematem. Osoba kompletnie nieświadoma, może sama siebie oszukać, ufając zapewnieniom wszystkich ,,pomocnych” ludzi. Aby pomóc Ci uniknąć rozczarowań, przygotowaliśmy dla Ciebie ów artykuł. Zajmiemy się w nim zagadnieniami takimi jak: okna dachowe Fakro i okna dachowe Fakro cena.
Zacznijmy od kilku słów na temat firmy i jej historii. Warto mieć świadomość jej istnienia, mówić o niej głośno i stawiać na jej produkty. Otóż jest to polska firma, która zrobiła furorę na arenie międzynarodowej. Dziś zajmuje pozycję wicelidera na światowym rynku okien dachowych. Historia firmy Fakro oficjalnie rozpoczęła się w styczniu 1991 roku, jednak myśl o jej stworzeniu zaczęła towarzyszyć jej założycielowi – Ryszardowi Florkowi znacznie wcześniej. Jako mały chłopiec, bawiąc się na strychu, gdzie jedynym źródłem światła była przeszklona dachówka, zaczął zastanawiać się nad tym czy dałoby się zrobić coś takiego, by zabawa na poddaszu była przyjemniejsza. Wtedy jeszcze oczywiście nie wpadł na pomysł stworzenia okien dachowych, jednak nigdy nie wyzbył się myśli wówczas mu towarzyszącej. Wraz z upływem czasu miał coraz większe możliwości, by zrealizować swój plan i uparcie do tego dążył, aż w końcu się udało. Dzisiejsza pozycja firmy Fakro jest doskonałym świadectwem tego, że opłaca się podążać za marzeniami. Każde okno wykonywane jest z najwyższej jakości materiałów i z wykorzystaniem innowacyjnych technologii. Produkty te wykazują bardzo wysokie parametry izolacji termicznej i akustycznej, poza tym wiele z nich zostało wzbogacone systemem topSafe, który skutecznie chroni przed włamaniem. Firma Fakro nieustannie poszerza swój asortyment, można znaleźć w nim oczywiście różnego rodzaju okna: uchylno-obrotowe okna preSelect, dwuszybowe oraz trzyszybowe okna obrotowe, okna obrotowe o podwyższonej osi obrotu, okna obrotowe Z-Wave, superenergooszczędne okna obrotowe, antywłamaniowe okna obrotowe Secure, okna łukowe, okna o podwyższonej osi obrotu, okna balkonowe, okna wyłazowe, okna kolankowe, okna do zespoleń otwierane oraz nieotwierane, nadstawki i okna niestandardowe. Do ostatniej grupy należą bardzo charakterystyczne okna ze szprosem i kolebkowe, a także takie o niestandardowym kształcie, kolorze czy z nieszablonowym oblachowaniem. A to jeszcze nie wszystko. Poza oknami, które są priorytetem firmy, oferuje nam ona także wszelkie akcesoria potrzebne podczas montażu, należą do nich: różnego rodzaju kołnierze uszczelniające, szpalety wewnętrzne, listwy, zestawy izolacyjne, kołnierze paroszczelne, warkocze i opaski docieplające, nakładki pomocnicze i krokwie pomocnicze. Warto zauważyć także, że profesjonaliści firmy Fakro przygotowali także liczne akcesoria, dzięki którym korzystanie z okien jest bardziej komfortowe, a są to między innymi: żaluzje, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, moskitiery i markizy.
Jeśli chodzi o drugie zagadnienie – okna dachowe Fakro cena to waha się ona od kilkuset złotych nawet do kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego, jaki model okna wybierzemy. Fakro podzieliło okna na trzy klasy. Pierwszą z nich jest klasa STANDARD, znalazły się w niej okna w najbardziej podstawowej wersji. Nie oznacza to jednak, że są one złe, wręcz przeciwnie. Do ich wykonania wykorzystano świetnej jakości materiały, okna te mają bardzo dobre parametry jeśli chodzi o izolacyjność termiczną i akustyczną. Okna z dwóch pozostałych klas – PROFI i LUX wzbogacone zostały technologiami, które zwiększają komfort ich użytkowania, posiadają także nieco bardziej innowacyjne pakiety szybowe i możliwość dopasowania do nich obszernego wyposażenia dodatkowego.
I choć okna dachowe Fakro cena to kwestia uzależniona od rodzaju okna, nie ulega jednak wątpliwości fakt, że najatrakcyjniejsze ceny czkają na nas w sklepie Velshop.pl.