Magia kolorów

Magia kolorów

Łazienka to miejsce, które jednocześnie musi sprzyjać relaksowi i być funkcjonalne. Jedni z nas uwielbiają długie, ciepłe, aromatyczne kąpiele w towarzystwie świec i dobrej książki, inni wręcz przeciwnie – najlepiej relaksują się pod prysznicem. Rozwiązaniem tego odwiecznego dylematu – wanna czy prysznic, są osobiste preferencje. Bardzo istotną kwestią w każdej łazience są także płytki. My proponujemy Ci płytki łazienkowe Poznań. Dlaczego właśnie te?
Otóż są one wykonane z materiałów najwyższej jakości i z dbałością o każdy szczegół. Łazienka to należy do tego typu pomieszczeń, które wymagają specjalistycznych rozwiązań. Wysoka wilgotność sprawia, że nie każdy materiał jest w stanie przetrwać dłuższy czas w takich warunkach. Płytki łazienkowe Poznań właśnie w takich warunkach czują się najlepiej. Są odporne na destrukcyjne działanie wody, w większości ich powierzchnia jest antypoślizgowa, co gwarantuje bezpieczeństwo nam, a w szczególności dzieciom, które wychodząc z wanny lub biegając po łazience, nie zdają sobie sprawy z tego, że śliska powierzchnia plus chwila nieuwagi to upadek gwarantowany. Płytki łazienkowe Poznań są odporne na uszkodzenia i bardzo łatwo utrzymać je w nienagannej czystości. Poza tym, płytki łazienkowe Poznań dostępne są w różnych rozmiarach, kształtach, wzorach, fakturach i kolorach. No właśnie – jakie kolory najbardziej pasują do łazienek? Pamiętaj o tym, że są to miejsca, które mają jednocześnie relaksować, np. po długim, ciężkim dniu w pracy, ale także dodawać energii np. o poranku. Masz wątpliwości co do tego, że kolory mają realny wpływ na to, jak się czujemy? Niesłusznie. Chromoterapia czyli leczenie kolorami, znane jest od wieków. Lecznicza moc kolorów wykorzystywana była już w starożytnym Egipcie, a także Chinach i Indiach. J. Goethe opisał wpływ kolor na ludzką psychikę, a Nels Ryberg Finsen został nagrodzony noblem za innowacyjną metodę leczenia gruźlicy przy pomocy lampy ultrafioletowej. A teraz kilka konkretów.
Kolor biały – coraz częściej wybierany podczas aranżacji łazienek, wpływa na zmysł intuicji, ale także poprawia samopoczucie i napawa optymizmem.
Kolor niebieski – bardzo często wybierany jako główny odcień w łazienkach. Aranżacje łazienek w kolorze niebieskim to bardzo dobry pomysł. Odcień ten relaksuje, odpręża i ułatwia zasypianie. Jest więc doskonały jako tło dla wieczornych kąpieli, po długim, ciężkim dniu.
Kolor zielony doskonale nadaje się do łazienek, gdyż uspokaja, przywraca wewnętrzną równowagę i harmonię.
Kolor brązowy – łagodzi emocje i zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Przywraca wewnętrzny spokój i równowagę.
Wszystkie wyżej wymienione kolory doskonale sprawdzają się w łazienkach, przeznaczonych do odpoczynku i relaksu. Jeśli natomiast chcesz, by podczas porannego prysznica, kolory dodały Ci energii i motywacji do działania, postaw na ściany w kolorach: czerwonym, pomarańczowym, żółtym i złotym. Odcienie te możesz także przemycić w postaci dodatków.